Ile Polacy wydają na zajęcia pozalekcyjne swoich dzieci?

zajęcia pozalekcyjne, ile wydajecie na zajęcia pozalekcyjne dzieci, ile kosztują zajęcia pozalekcyjne

Basen, karate, angielski czy lekcje gry na gitarze? Coraz więcej dzieci uczęszcza na dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Jak wynika z badania “Wrześniowy Barometr Ferratum Bank” w tym roku większość rodziców przeznaczy na ten cel ponad 100 zł miesięcznie.

Ankieta przygotowana przez Ferratum Bank pokazuje, że Polacy bardzo się starają, aby ich pociechy mogły brać udział w zajęciach pozalekcyjnych. Jednocześnie osoby, które chcą rozwijać hobby i zainteresowania swoich dzieci spodziewają się, że w tym celu będą musiały ponieść znaczne koszty. Co trzeci rodzic wskazał przynajmniej jeden tego rodzaju wydatek. Według “Wrześniowego Barometru Ferratrum Bank” 65% rodziców posiadających dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym pośle malucha na dodatkowe zajęcia. Ankietowani wskazali, że najchętniej zapisują swoje pociechy na zajęcia sportowe oraz lekcje języka obcego. To bardzo dobry znak, biorąc pod uwagę, jak ważna w prawidłowym rozwoju dziecka jest odpowiednia dawka ruchu. Duży nacisk, jaki ankietowani kładą na naukę języków obcych to z pewnością wyraz troski rodziców o dalszą przyszłość swoich pociech. Zajęcia artystyczne wybrało 10% badanych, natomiast korepetycje z poszczególnych przedmiotów – 8% rodziców.

Eksperci Ferratum Bank postanowili również sprawdzić, jaką kwotę Polacy zamierzają przeznaczyć na zajęcia pozalekcyjne swoich dzieci. Największa grupa rodziców – 44% wyda na ten cel ponad 100 zł miesięcznie, kolejne 26% – od 51 do 100 zł. Tylko 4% badanych skorzysta z zajęć dodatkowych za cenę poniżej 50 zł miesięcznie. Co czwarty rodzic zapowiedział, że nie nie będzie w ogóle finansował zajęć dodatkowych, natomiast aż 68% respondentów chciałoby przeznaczyć na rozwój zainteresowań swojego malucha większą kwotę.

Podczas badania spytano także rodziców, co sprawia, że rezygnują z dodatkowych zajęć. Najczęstszą przyczyną są finanse – odpowiedź tę wskazało 66% rodziców. Kolejny na liście jest brak czasu z wynikiem 24%. Optymizm budzi z pewnością fakt, że pomimo ograniczeń finansowych i braku czasu, przeważająca ilość rodziców dokłada wszelkich starań, aby ich pociech mogły uczestniczyć w dodatkowych zajęciach.

Opinie klientów

  • Ech, to prawda, zajęcia te kosztują coraz więcej, tak naprawdę sam nie wiem skąd na to wszystko brać pieniądze. Mam dwójkę młodych, 12 i 14 lat: gitara, basen, lekcje śpiewu i oczywiście dodatkowy angielski. Chce im dać wszystko no ale na wszystko nie starcza.

    5
    lansior84 październik 4, 2016
  • Dodaj opinie

    Szybkie pożyczki