Odpowiedzialny biznes według Profi Credit

Społeczna odpowiedzialność Profi Credit

Coraz więcej przedsiębiorstw widzi potrzebę prowadzenia działań prospołecznych i edukacyjnych. Rynek firm pożyczkowy nie pozostaje w tej kwestii obojętny, czego przykładem mogą być inicjatywy charytatywne Profi Credit.

CSR – jak firmy pomagają innym

CSR (Corporate Social Responsibility) czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to idea, zgodnie z którą jednym z celów prowadzenia biznesu powinna być ochrona środowiska oraz pomoc wybranym grupom społecznym. Realizacja modelu CSR ma olbrzymie znaczenie wizerunkowe, ponieważ klienci chętniej korzystają z usług firm, które wspierają innych. Według badań przeprowadzonych w 60 krajach przez Nilsen, ponad 50% ankietowanych uważa, że realizacja etycznego modelu biznesu przez przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, jest bardzo ważna.

Długofalowa strategia

Działania z zakresu CSR przynoszą najwięcej korzyści, gdy firma realizuje je zgodnie z zaplanowaną strategią. Dzięki temu wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa mogą zaangażować się w wybrany projekt, a niesiona pomoc ma realny wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa.

Pomoc dzieciom i ochrona środowiska

Firma pożyczkowa Profi Credit należy do Profireal Group – spółki działającej również w Czechach, Bułgarii, Rosji i na Słowacji. Profi Credit jest obecna na polskim rynku od 2004 roku. W tym czasie firma włączyła się w szereg akcji promujących ochronę środowiska oraz pomoc dzieciom, wspierając działania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce oraz czeskiego UNICEF-u.

Realizacja założeń CSR to nie tyko pomoc finansowa. Pracownicy Profi Credit angażują się czynnie w prowadzone przez firmę działania. Odpowiedzialny i etyczny model biznesowy to w przypadku Profi Credit także pomoc sportowcom. Firma została sponsorem rozgrywek piłkarskich w Bielsku oraz fundatorem tamtejszej drużyny siatkarskiej.

Brak komentarzy

Dodaj opinie

Szybkie pożyczki