Panie częściej biorą pożyczki, ale lepiej sobie radzą z ich spłatą

Panie częściej biorą pożyczki

Czy kobiety są rozrzutne? A może to właśnie panie lepiej dbają o swoje fundusze i częściej spłacają zobowiązania finansowe w terminie? Odpowiedzi na te pytania przynosi raport opublikowany przez BIK.

Kto pożycza chętniej?

Według danych Biura Informacji Kredytowej to panie zadłużają się chętniej. W zeszłym roku ponad połowa Polek posiadała aktywny produkt finansowy. Jednocześnie kobiety podejmują decyzję o wzięciu kredytu lub pożyczki bardziej świadomie. Panie analizują swój miesięczny budżet i dopasowują wysokość raty zobowiązania do otrzymywanych zarobków. Dzięki temu systematycznie spłacają zadłużenie.

Pożyczka tylko dla pań

Firmy pożyczkowe wiedzą dobrze, że w polskich domach o finansach decydują panie. Właśnie dlatego niektóre parabanki kierują swoją ofertę wyłącznie do kobiet. Przykładem portalu pożyczkowego, dedykowanego wyłącznie paniom, jest serwis Kobieta z Kasą. Klientki, korzystające z oferty tej firmy pożyczkowej, mogą w przeciągu kilkunastu minut wypełnić wniosek, a po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, cieszyć się dodatkową sumą na koncie.

Polska zadłużona

Aktywność kredytowa Polaków jest w dużej mierze zależna od ich wieku. W tzw. pokoleniu X (urodzeni w latach 1967-1981) częściej pożyczają panowie, natomiast w grupie seniorów, odsetek zadłużonych pań wynosi ponad 60%. Jak pokazuje badanie BIK, ilość zaciąganych zobowiązań finansowych zależna jest nie tylko od wieku i płci, lecz również regionu. Najwięcej pożyczek i kredytów mają mieszkańcy województwa lubuskiego (niecałe 53%), a najmniej – podlaskiego (niecałe 40%).

Brak komentarzy

Dodaj opinie

Szybkie pożyczki