Pożyczkę online weź przez telefon

Szybkie pożyczki przez smartfon

W ciągu ostatniego pół roku blisko 30% Polaków biorących pożyczkę przez internet wykorzystało w tym celu urządzenie mobilne (smartfon lub tablet). Coraz chętniej robimy za pomocą telefonów nie tylko zakupy i przelewy bankowe, lecz również pożyczamy pieniądze. Czy firmy udzielające chwilówek są przygotowane na stale rosnące zainteresowanie mobilnymi pożyczkami?

Koniec z domowymi pożyczkami

Jeszcze do niedawna Polacy wybierali tradycyjne metody pożyczania pieniędzy, w oddziałach banków i placówkach firm pożyczkowych. Sytuację na rynku zmienił Provident, obecny lider wśród pożyczkodawców, którego flagowym produktem stały się pożyczki udzielane w domu klienta. Wszystko jednak wskazuje na to, że od tego roku ten model udzielania pożyczek przestanie być dla Providenta korzystny. Wraz z nowelizacją tzw. ustawy antylichwiarskiej, obsługa klienta w domu, za którą Provident pobierał dodatkową opłatę, jest zaliczana do tzw. kosztów pozaodsetkowych, których wysokość regulują nowe przepisy. Provident już zapowiedział, że wraz z początkiem wiosny ma zamiar w większym stopniu niż dotychczas promować ofertę pożyczek udzielanych przez internet.

Weź chwilówkę, gdziekolwiek jesteś

Rynek bankowości mobilnej w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Szacuje się, ze już ponad dwa miliony internautów obsługuje swoje rachunki rozliczeniowe za pomocą telefonu lub tabletu, a liczba ta stale się powiększa. Rośnie nie tylko zainteresowanie usługą bankowości mobilnej, ale też sprzedaż urządzeń elektronicznych. Według ekspertów w 2015 roku już blisko 60% Polaków korzystało ze smartfona. Dla porównania, jeszcze w 2012 – jedynie 25%.

Potencjał bankowości mobilnej zauważyły również firmy pożyczkowe udzielające tzw. chwilówek. W związku z tym, że wypełnienie formularza kredytowego zajmuje jedynie kilka chwil, a decyzja jest przyznawana błyskawicznie, zaciągnięcie pożyczki w trakcie podróży lub zakupów nie jest już problemem. Firmy pożyczkowe, podobnie jak banki przygotowały dla swoich klientów aplikacje na telefon, dzięki którym proces udzielenia pożyczki jest jeszcze szybszy.

Brak komentarzy

Dodaj opinie

Szybkie pożyczki