Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Korzystając z tej funkcji, użytkownicy mogą sprawdzić korzyści, jakie daje możliwość konsolidacji kredytowej, czyli zastąpienie wielu zobowiązań finansowych wobec różnych wierzycieli jednym. Oprócz oferty standardowej banki oferują różnego rodzaju oferty specjalne dla osób zdecydowanych na regulowanie swoich zobowiązań w jednym miejscu. Potencjalne korzyści to 0 % prowizji lub obniżona marża, atrakcyjne oprocentowanie, długi okres kredytowania, czy darmowe rozpatrzenie wniosku. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest również możliwość pozyskania przy tej okazji dodatkowej gotówki na dowolny cel oraz skorzystanie z pakietów ubezpieczeniowych, zapewniających spłatę na przykład w razie śmierci lub utraty źródła dochodu. Dostępny w naszym serwisie kalkulator to narzędzie pozwalające zapoznać się z aktualnymi ofertami i wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny.

Porównanie ofert kredytów konsolidacyjnych

Korzystając z prostego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytów konsolidacyjnych, łatwo i szybko sprawdzisz, ile możesz zaoszczędzić przenosząc wszystkie dotychczasowe zobowiązania do jednego banku. Inaczej mówiąc, ile możesz zyskać dokonując jednej opłaty zamiast kilku. Działanie tej aplikacji jest wyjątkowo proste. Należy po prostu podać następujące informacje: rodzaj kredytu, kwota w PLN, jak pozostała do uregulowania, obecne RRSO, ilość miesięcy do końca spłaty oraz wysokość płaconej raty. Po wprowadzeniu tych danych dla każdego zobowiązania, wyświetlone zostaną najatrakcyjniejsze oferty. Po bliższym zapoznaniu się z każdą z nich i uwzględnieniu swojej indywidualnej sytuacji, należy zapoznać się ze szczegółowymi warunkami, aby wybrać dla siebie korzystny i tani kredyt konsolidacyjny przez internet.

Jednym z ważniejszych argumentów przemawiających na korzyść tego rozwiązania jest to, że usługodawcami mogą być jedynie banki. Ustawowo są one zobligowane do przejrzystego działania i rzetelnego informowania klientów. Podpisywane umowy nie mogą zawierać żadnych kruczków, wiążących się z niespodziewanymi i przykrymi konsekwencjami dla klientów. W rezultacie, ta opcja jest znaczenie bezpieczniejsza niż korzystanie z usług różnego rodzaju firm działających na rynku finansowym. Z uwagi na duże zainteresowanie, niemal wszystkie banki oferują obecnie możliwość skorzystania z udogodnienia, jakim jest dokonywanie jednej opłaty zamiast kilku. Wybranie wariantu, który przyniesie największe oszczędności, w znacznym stopniu ułatwia prosta w działaniu porównywarka kredytów konsolidacyjnych.

W dobie powszechnego dostępu do informacji, klienci poszukujący optymalnego sposobu pozyskania środków finansowych na dowolny cel przeglądają dziesiątki, a nawet setki ofert. Następnie, wybierają tę, która jest w danej sytuacji najkorzystniejsza. W efekcie wiele osób ma zobowiązania wobec kilku wierzycieli, co powoduje szereg komplikacji. Przede wszystkim, łatwo w takiej sytuacji przeoczyć terminy regulowania należności, co powoduje przykre konsekwencje, najczęściej w postaci dodatkowych kosztów. Nawet, gdy zobowiązania są regulowane stałym zleceniem przelewu, może się zdarzyć, że na koncie nie będzie wystarczających środków w dniu wymaganej zapłaty. Ustalenie jednej daty minimalizuje ryzyko przeoczenia płatności lub spóźnienia z jej dokonaniem. Kalkulator pożyczki konsolidacyjnej jest pomocny w znalezieniu odpowiedniego banku, do którego warto przenieść wszystkie swoje zobowiązania. Po zawarciu odpowiedniej umowy, można regulować wszystkie należności tylko jednym przelewem, co znacznie ułatwia życie. Wybierając tę opcję, pozbywamy się niepotrzebnego stresu i nie musimy nieustannie kontrolować stanu swojego konta, aby upewnić się, czy w danym dniu będziemy mieli wystarczające środki na pokrycie należności.

Oprócz wygody, jest jeszcze drugi bardzo ważny powód, dla którego korzystne jest skomasowanie zadłużenia w jednym banku. W zasadzie, jest on najważniejszy, ponieważ w wielu przypadkach pozwala uzyskać znaczne oszczędności. Jak nietrudno się domyślić, powodem tym jest oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Z reguły, jest ono niższe od dotychczasowego. Tym samym, skumulowana płatność jest niższa niż suma poszczególnych opłat na rzecz różnych wierzycieli. Ponadto, decydując się na to rozwiązanie, możemy ustalić z bankiem wydłużenie czasu, w jakim należności muszą zostać uregulowane. W ten sposób, obniża się kwota, jaką co miesiąc trzeba przeznaczyć na zapłacenie raty. Dodatkowo zyskujemy zatem wolne środki, które możemy przeznaczyć na inny cel. Korzystając z opcji skomasowania należności, jakie musimy co miesiąc regulować, nie tylko ułatwiamy sobie życie. Możemy również podnieść jego standard i przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na przyjemności, których do tej pory musieliśmy sobie odmawiać. Krótko mówiąc, komasując swoje zadłużenie w jednym miejscu, oszczędzamy nie tylko czas i nerwy.

Podsumowując, przy konsolidacji kredytów, dla zadłużonych osób najistotniejsze jest oprocentowanie, w właściwie jego obniżka, jaką można uzyskać dzięki tej operacji. Analizując zatem wszystkie możliwe oferty należy wziąć pod uwagę całość kosztów, czyli prowizje, marże i wymagane ubezpieczenia. Ponadto, koniecznie należy także sprawdzić wymagane formalności i czas, jaki będzie potrzebny do ich załatwienia. Klienci, którym zależy na czasie powinni skoncentrować się na ofertach, które umożliwiają składanie wniosków online. Są one dostępne na stronach internetowych banków, a ich wypełnienie nie zajmuje dużo czasu. W przypadku jakichkolwiek trudności lub wątpliwości, możliwy jest kontakt z doradcami, którzy udziela wszelkich wskazówek i dodatkowych informacji. Warto także sprawdzić, jakiego zabezpieczenia będzie wymagał bank, z którego usług chcemy skorzystać.

Decydując się na skomasowanie długu musimy ustalić, czy w naszej sytuacji bardziej odpowiedni będzie kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Ten pierwszy, jak sama nazwa wskazuje, wymaga zabezpieczenia w formie hipoteki na nieruchomości stanowiącej własność kredytobiorcy. Ten rodzaj zabezpieczenia jest wymagany przez banki w przypadku wyższych kwot. Na ogół jednak jest on przyznawany na korzystniejszych warunkach, to znaczy z dłuższym okresem spłaty, przy niższych ratach.

Wariant gotówkowy nie wymaga zabezpieczenia na hipotece, jest on jednak dostępny tylko w przypadku niezbyt wysokich długów. Ponadto, z uwagi na ograniczenie czasu, w jakim zobowiązanie musi zostać uregulowane, może być mniej korzystny. Korzystając z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego możesz od razy sprawdzić, które z dostępnych rozwiązań będzie dla ciebie najkorzystniejsze.

Szybkie pożyczki