Kalkulator kredytu samochodowego

Ten kalkulator został opracowany na potrzeby osób, które nie dysponują wystarczającymi środkami na realizację planowanego zakupu pojazdu mechanicznego. Kredyt na samochód może być wykorzystany nie tylko w celu nabycia samochodu, zarówno nowego jak i używanego. Pozyskane środki mogą zostać przeznaczone również na zapłatę za motocykle, przyczepy kampingowe, a nawet łodzie motorowe. Tego rodzaju zakupy są z reguły dość kosztowne i niestety często okazuje się, że wybrany model przekracza możliwości finansowe przyszłego nabywcy. W takiej sytuacji warto rozważyć dostępne możliwości pozyskania brakujących środków. Nasz serwis umożliwia wybranie najkorzystniejszej opcji spośród szerokiej oferty banków uniwersalnych jak i tych, które są powiązanych kapitałowo z przemysłem motoryzacyjnym.

Porównanie ofert kredytów samochodowych

Jest to maksymalnie uproszczone narzędzie umożlwiające stworzenie zindywidualizowanej oferty na podstawie preferencji klienta. Wystarczy podać takie dane jak wartość pojazdu, wielkość potrzebnych środków finansowych oraz planowany czas, w jakim zostaną one zwrócone. W przypadku samochodów używanych, podajemy również rok produkcji. Ponadto, należy wybrać opcję z ubezpieczeniem lub bez. Zobacz jak proste jest działanie tej aplikacji i oblicz ratę kredytu samochodowego online. W ciągu kilku sekund dostaniesz listę najlepszych ofert zawierających wszystkie istotne informacje.

Jest to ranking oparty na aktualnych danych, przedstawiający porównanie dostępnych opcji w kolejności od najniższej do najwyższej raty. Nie zawsze jednak musimy wybierać kierując się jedynie tym wskaźnikiem. Dla wielu klientów istotne są również takie aspekty jak uproszczone formalności, szybkość przyznania środków i ich rzeczywistego udostępnienia, itd. Należy podkreślić, że aplikacja dostępna w naszym serwisie jest adresowana również dla klientów, którzy decydują się na zakup samochodu na rynku wtórnym. Jest to przyjazny dla użytkownika kalkulator kredytu na samochód używany. Korzystając z niego, można błyskawicznie porównać na przykład koszt pozyskania środków na pojazdy tej samej marki i tego samego modelu, ale z różnych roczników.

Dostępna w naszym serwisie porównywarka kredytów samochodowych ma za zadanie ułatwić potencjalnym klientom wybranie takiego wariantu pozyskania środków, jaki będzie najbardziej opłacalny i korzystny, biorąc pod uwagę konkretny, planowany przez nich zakup. Istotne znaczenie ma przede wszystkim to, czy interesuje nas pojazd z rynku pierwotnego czy wtórnego. Klienci zainteresowani najnowszymi modelami powinni rozpocząć poszukiwania od zapoznania się z ofertami promocyjnymi banków powiązanych z branżą motoryzacyjną. Taka opcja może okazać się bardzo opłacalna i przynieść spore oszczędności. Jest to okazja, z której warto skorzystać, ponieważ tego rodzaju promocje często wiążą się z preferencyjnym, niższym oprocentowaniem kredytu samochodowego na pewne, określone modele. Opłaca się zatem sprawdzić, czy ten, który wybraliśmy dla siebie jest wśród nich.

Potencjalni nabywcy pojazdów używanych, osobowych lub dostawczych, powinni szukać takiej instytucji, która finansuje auta nabywane z różnych źródeł: autoryzowanych dealerów, auto komisów lub osób prywatnych. W ten sposób nie powstają dodatkowe ograniczenia w zakresie wyboru marki, modelu czy rocznika. Należy jednak pamiętać, że wielu usługodawców wprowadziło limity dotyczące wieku pojazdów. Najczęściej nie może to być więcej niż 12 lat w momencie zakupu i 16 lat przy spłacie ostatniej raty. Tym samym może się okazać, że kupno starszego pojazdu wpływa na skrócenie okresu wymaganej spłaty całości należności. Być może korzystniejsze okaże się wydanie nieco większej kwoty na nabycie auta z nowszego rocznika, co jednak pozwoli na dogodniejsze rozłożenie w czasie zwrotu pożyczonych środków.

Najlepszy kredyt samochodowy to oczywiście taki, który jest najtańszy. Wybierając ofertę, należy zwracać uwagę przede wszystkim na rzeczywiste oprocentowanie, czyli RSSO. W odróżnieniu od nominalnego obejmuje ono bowiem dodatkowe prowizje i opłaty. Ponieważ wszystkie instytucje są ustawowo zobligowane do stosowania tych samych algorytmów przy obliczaniu tego wskaźnika, jest on najbardziej obiektywny. Inaczej mówiąc, najniższa RSSO oznacza największą opłacalność. To z kolei jest równoznaczne z faktem, że w zamian za udostępnienie środków o określonej wysokości uiścimy najmniejszą opłatę w formie odsetek. Ich wysokość jest również uzależniona od tego, czy decydujemy się na wariant z zabezpieczeniem czy bez. Ten pierwszy wymaga więcej formalności, jest jednak tańszy.

Decydując się na opcję z zabezpieczeniem, należy pamiętać, że może ono mieć dwie formy: zastaw rejestrowy i przewłaszczenie na zabezpieczenie. Kalkulator kredytów samochodowych umożliwia sprawdzenie, ile będziemy musieli oddać instytucji finansującej na wymaganych przez nią warunkach zabezpieczenia. Oprócz dwóch możliwości wymienionych powyżej, dodatkowym, często stosowanym zabezpieczeniem jest cesja praw z polisy AC. Podsumowując, wariant bez zabezpieczenia jest droższy, ale procedury są prostsze. Nie ma również problemów ze sprzedażą pojazdu przed terminem uregulowania całości zobowiązania na rzecz banku.

Decydując się na auto kredyt należy również sprawdzić, jakie źródła dochodu są akceptowane przez dany bank. Niektóre mają bardzo rygorystyczne wymagania i żądają udokumentowania przychodów zaświadczeniem wydanym przez zakład pracy. Ponadto, wymagane jest również przedłożenie umowy o pracę na czas nieokreślony. Osoby niespełniające tych warunków muszą szukać bardziej elastycznych usługodawców. Niektórzy z nich akceptują również udokumentowanie dochodów innego rodzaju umowami lub zeznaniami podatkowymi PIT. Kalkulator samochodowy umożliwia dokonanie symulacji z uwzględnieniem czynników istotnych dla danego kredytobiorcy.

Inną kwestą wartą zastanowienia jest wysokość środków, jaką możemy uzyskać. Od tego ile wynosi wpłata własna uzależnione są warunki, na jakich dostajemy brakujące środki. W niektórych bankach możliwe jest uzyskanie środków równych, a nawet przekraczających wartość nabywanego pojazdu. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, dlatego zalecana jest ostrożność w podejmowaniu decyzji o wyborze takiego wariantu. Udostępniony przez nas kalkulator kredytu samochodowego daje możliwość wszechstronnego sprawdzenia wszystkich możliwych wariantów.

Szybkie pożyczki