Który kredyt konsolidacyjny jest najlepszy?

Każdy kredyt bankowy to ogromne obciążenie dla budżetu. Co gorsza, czasem okazuje się, że pomimo jednego niespłaconego kredytu, pojawiają się wydatki niecierpiące zwłoki, na które niestety trzeba wziąć kolejne zobowiązania. A kilka długów jest już poważnym obciążeniem, z którym niewiele osób jest w stanie sobie poradzić samodzielnie. Dlatego, aby pomóc osobom, które wzięły na siebie zwyczajnie za dużo, został stworzony kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu wszystkie długi zostają złączone i na podstawie ich sumy wylicza się jedną ratę dostosowaną do zdolności finansowej klienta. Na rynku Polskim jest wiele firm, które oferują ten typ zobowiązania. Jak wybrać najlepszy? Wystarczy skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego zamieszczonego na naszej stronie. Eksperci, którzy przygotowali szczegółowe zestawienie opcji dostępnych na rynku, wiedzą jak ważne jest, aby wybrać najtańszą i najdogodniejszą ofertę, dlatego dbają o aktualność danych i detaliczność informacji każdej z pozycji.

Porównywarka kredytów konsolidacyjnych

W przypadku kiedy posiada się parę zobowiązań, bardzo trudno jest stworzyć zbilansowany budżet, szczególnie jeśli od momentu zaciągnięcia kredytu online, sytuacja finansowa się pogorszyła, a nie polepszyła. Kredyty konsolidacyjne to opcja, dla osób posiadających wiele długów, które w sposób znaczący nadwyrężają ich budżet. Polegają one na połączeniu wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jeden kredyt, z comiesięczną ratą dostosowaną do możliwości klienta. Dzięki temu rozwiązaniu osoby, które są w podbramkowej sytuacji, mają możliwość wyjścia na prostą. Kolejną ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba w ciągu miesiąca pamiętać o przelewie rat do kilku różnych instytucji finansowych, z których każda ma inny dzień spłaty, co w przypadku dynamicznego trybu może stanowić nie lada wyzwanie. Dzięki konsolidacji zobowiązań nie trzeba pamiętać poszczególnych dni spłaty ani wysokości rat, bo są one zamieniane na jedną ratę.

Pożyczka konsolidacyjna jest proponowana przez większość banków. Można ją podzielić na dwa typy hipoteczną i gotówkową. W pierwszym przypadku można liczyć na niższą ratę i dłuższy okres kredytowania, ze względu na to, że zadłużenie jest zabezpieczone hipoteką. W drugim typie koszty są wyższe i okres spłaty proponowany przez bank nie jest tak długi, ale ma to taką zaletę, że w momencie braku możliwości spłaty zobowiązania, nasze mieszkanie nie zostaje sprzedane.

Ogromną zaletą konsolidacji zobowiązań jest to, że tak naprawdę można połączyć wszystkie typy długów od kredytów samochodowych aż po debety na kartach. Co więcej, podczas połączenia, można otrzymać dodatkowe środki sięgające nawet 30% łącznej sumy zobowiązań, na dowolny cel. Jest to fenomenalne rozwiązanie, dla osób, które potrzebują trochę gotówki, aby wyjść z trudnej sytuacji finansowej, a mają już parę zaciągniętych zobowiązań. Przy niespłaconych poprzednich długach, otrzymanie pieniędzy w formie kolejnego kredyt gotówkowy może być wręcz niemożliwe, dlatego często konsolidacja kredytów jest jedynym rozwiązaniem dla osób w takiej sytuacji.

Konsolidacja kredytu wydaje się na pierwszy rzut oka ofertą bez wad. W końcu sytuację, gdzie mamy do spłaty co miesiąc parę wysokich rat, można zamienić na taką, gdzie raz w miesiącu płacimy jedną ratę dopasowaną do naszych możliwości. Jednak jak każde rozwiązanie, po dogłębnej analizie to także ma swoje minusy. Niższa rata, którą proponuje bank, nie oznacza, że suma zobowiązań się zmniejszyła, ale że należność, którą musimy oddać, rozciągnęliśmy w czasie. Dlatego może i w pierwszym momencie wydaje się to korzystne, ale tak naprawę w rzeczywistości rozkładając dług na dłuższy okres nawet przy niższym oprocentowaniu, zapłacimy więcej. Co więcej, pieniądze otrzymane podczas konsolidacji nie są dane, ale pożyczone, czyli podwyższają sumę łączną zobowiązań i przez co tak naprawdę całe zobowiązanie będzie kosztować nas jeszcze więcej. Z tego powodu ten sposób radzenia sobie z wieloma długami, nie powinien być nadużywany. Naturalnie w sytuacji, kiedy sytuacja jest pod bramkowa, jest to bardzo wygodna opcja, ale na ogół, jeśli nie ma takiej potrzeby, to tylko w bardzo specyficznych przypadkach konsolidacja może się opłacać bardziej niż zwykła spłata wszystkich zobowiązań osobno.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny? Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, czego nam w danej chwili potrzeba. Bank Millenium proponuje szybki kredyt do 80% wartości nieruchomości, czyli jest to dobre rozwiązanie dla osób posiadających wysokie długi i wartościowe mieszkanie. Z kolei mBank ma niską kwotę maksymalną, bo jedynie 150 tys. złotych, ale za to oferuje dodatkową pożyczkę aż do 30% wszystkich zobowiązań, czyli jest to opcja dla osób, które pomimo długów, potrzebują zastrzyku pieniędzy. Natomiast w Eurobanku można konsolidować długi ze współmałżonkiem, co jest idealną opcją dla małżeństw, które weszły w związek małżeński posiadających oddzielnie długi i teraz chciałyby je połączyć w jedno. Niektóre z banków proponują też kredyt konsolidacyjny online, skierowany do osób, które w swoim zabieganym życiu nie mają czasu, aby wstąpić osobiście do placówki banku lub po prostu wolą załatwić wszystkie formalności drogą elektroniczną. Przykładem takiego banku jest T-mobile czy Alior. Jak widać, każda sytuacja jest inna i dlatego warto zapoznać się ze zestawieniem na naszej stronie, które pomoże dopasować idealne rozwiązanie do każdej z sytuacji.

Szybkie pożyczki