Gdzie znaleźć najdogodniejszy kredyt mieszkaniowy?

Kalkulator pożyczek to portal, który powstały z myślą o osobach planujących wzięcie kredytu w najbliższym czasie i chcących zapoznać się z ofertami proponowanymi przez instytucje finansowe w Polsce. Serwis internetowy zapewnia kompleksowe porównanie produktów banków i firm pożyczkowych, które są podzielone na kilka kategorii, aby łatwiej było klientom odnaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Porównywarka kredytów mieszkaniowych przedstawia w postaci przejrzystej tabelki RRSO, ratę, prowizję i oprocentowanie każdej z opcji dostępnej na rynku. Na szczycie tabelki znajdują się banki, których rata przy wybranej przez klienta sumie jest najniższa. Wybranie odpowiedniego pożyczkodawcy jest w przypadku kredytu na mieszkanie dla młodych jeszcze ważniejsza niż w przypadku zwyczajnych zobowiązań, gdyż bierzemy go na najdłuższy czas (nawet kilkadziesiąt lat). Dlatego warto zapoznać się z porównaniem przed podjęciem decyzji, a potem wybrać mądrze.

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

Własne cztery ściany to marzenie każdej osoby. Dom to miejsce, w którym można się poczuć swobodnie, gdzie odpoczywa się po ciężkim dniu, do którego się tęskni podczas odległych podróży i w którym rodzą się najcieplejsze wspomnienia rodzinne. Dlatego tak istotne jest dla większości osób, aby zdobyć je jak najszybciej. Kolejnym ważnym czynnikiem jest cena mieszkań i domów, które dla młodych ludzi są wręcz zaporowe i wiele z nich bez kredytów mieszkaniowych nie mogłoby ziścić swojego marzenia, a oszczędzania na własne cztery kąty trwałoby nawet 20-30 lat. Z tego powodu dla wielu osób zapożyczenie się jest jedynym sposobem, aby zdobyć swoje wymarzone mieszkanie.

Ze względu na wysokie sumy kredytu, trzeba się liczyć, że jego spłata potrwa nawet do kilkudziesięciu lat. Z tej przyczyny tak ważny jest wybór odpowiedzialnego i sprawdzonego kredytodawcy, z którym współpraca przez kolejne dziesięć, dwadzieścia lat nie będzie udręką. Również wiarygodność danego banku jest wyjątkowym ważnym czynnikiem. Nigdy nie wiadomo co przyniosą kolejne lata, z tego powodu zawsze trzeba się liczyć z pesymistyczną wersją wydarzeń, w której pieniędzy na spłatę może zabraknąć, wtedy kluczowa może się okazać relacja z bankiem, w którym zaciągnięte było zobowiązanie. Istotne jest przede wszystkim indywidualne podejście do klienta i elastyczność, która pomoże nam w razie problemów wynegocjować chwilowe obniżenie rat, czy rozciągnięcie zobowiązania w czasie.

Kredyty mieszkaniowe są najniżej oprocentowanymi kredytami na rynku Polskim. Wynika to z faktu, że zobowiązanie posiada zabezpieczenie w formie mieszkania, jak również, ze względu na to, że czas spłaty jest bardzo długi. W razie braku możliwości spłaty długu, bank może sprzedać mieszkanie klienta w ten sposób odzyskując pieniądze. Jeśli chodzi o korzyści płynące z długiego okresu spłaty, to oprocentowanie jest w skali roku czyli, pomimo że sam procent nie jest tak wysoki, to jednak ze względu na wysokość tego zobowiązania i długość banki potrafią na nim zarobić znacznie więcej niż na kredytach gotówkowych.

Kredyt w banku z miłą obsługą, z placówkami blisko domu, elastyczny to marzenie wielu osób, jednak najważniejszym czynnikiem zawsze pozostaje koszt całego zobowiązania. Pierwszym pytaniem, jakie zadaje sobie osoba poszukująca odpowiedniego miejsca na zdobycie gotówki, jest „gdzie jest najtaniej?”. Zwykle najlepszy kredyt mieszkaniowy pod względem kosztów to taki którego oprocentowanie jest najniższe. Dodatkowe opłaty jak prowizja, wycena mieszkania czy opłaty notarialne są jednorazowe dlatego najczęściej nie mają większego wpływu na koszt całego zobowiązania, gdyż w przypadku kredytów na własne cztery ściany rozkładają się na parędziesiąt lat. W obecnej chwili najkorzystniejsze oprocentowanie kredytu mieszkaniowego proponuje Bank BPH i PKO BP. Warto też zwrócić uwagę na promocyjne akcje banków, w których proponują zobowiązania nieobciążone prowizją jak na przykład oferuje Bank Polski czy Deutsche Bank.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że kredyt mieszkaniowy to nie to samo co kredyt hipoteczny. Są to bardzo podobne typy zobowiązania, lecz jednak mają małe, acz znaczące różnice. Zadłużenie pod hipotekę daje większą dowolność, jeśli chodzi o spożytkowanie otrzymanych pieniędzy. Dzięki niemu można pokryć koszty budowy domu, zakupu terenu pod budowę, modernizacji mieszkania, aby potem je wynająć, a także zakup wymarzonego lokalu, mieszkania, domu itd. Gdy wspomniany w tym artykule typ kredytu pozwala jedynie na zakup mieszkania, domu, domku letniskowego, garażu lub mieszkania komunalnego. Co z tego wynika, kredyt hipoteczny jest dużo szerszym pojęciem, a pieniądze otrzymane z tego tytułu mogą być wykorzystane w szerszym wachlarzu potrzeb.

Aby wybrać odpowiedni typ zobowiązania dla siebie, przede wszystkim należy przeanalizować wszystkie dodatkowe koszty, ale także możliwość wcześniejszej spłaty, czy elastyczną możliwość regulacji rat. Waluta w jakiej bierze się kredyt ma też nie lada znaczenie. Należy pamiętać, że to, co wydaje się na tę chwilę bardzo korzystnym rozwiązaniem, za parę lat może się diametralnie zmienić i wtedy podobnie jak osoby, które zaciągnęły parę lat temu dług we frankach, można się niemiło rozczarować. Ważnym czynnikiem jest też możliwość karencji podczas spłaty kredytu. Jak widać czynników wpływających na korzystność kredytu jest wiele, dlatego warto skorzystać z kalkulatora kredytu mieszkaniowego, aby bez problemów wybrać opcję spełniającą wszystkie nasze wymagania.

Szybkie pożyczki