Kredyt samochodowy potrzebny od zaraz

Mało kto wyobraża sobie obecnie życie bez auta. Dla wielu osób jest to nieodzowne narzędzie pracy, jak również najdogodniejszy środek komunikacji. To, że samochód jest potrzebny, wie każdy, tak samo, jak powszechnie wiadomo, że jego zakup nie należy do najtańszych. Niestety niewiele osób jest w stanie pozwolić sobie na kupno auta bez zaciągania zobowiązania. Jednak jeśli trzeba brać kredyt na auto, to warto zrobić to na najlepszych warunkach. Właśnie w tym celu powstał kalkulator pożyczek, który przeprowadza analizę i ranking ofert banków dostępnych na rynku, tak aby klient z łatwością wybrał taką, która jest dla niego najdogodniejsza. Porównywarka kredytów samochodowych oferuje kompleksowe zestawienia, przy pomocy których można dokonać porównania ofert pod każdym interesującym klienta kątem.

Porównywarka kredytów samochodowych

Nigdy nie ma odpowiedniego czasu na tak duży wydatek, jak zakup nowego samochodu. Szczególnie jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest wysoka. Niestety często bywa tak, że do zaciągnięcia szybkiej pożyczki na auto zmusza nas sytuacja, bo stare auto uległo wypadkowi, czy po prostu się zepsuło w takim stopniu, że jego naprawa nie miałaby już najmniejszego sensu. Wtedy nie ulega wątpliwości, że decyzję o zakupie nowego pojazdu należy podjąć jak najszybciej, bo przecież w obecnych czasach bez auta, to trochę jak bez ręki. Pomimo że czasem czas nagli, warto jednak zwrócić uwagę na instytucję finansową, w której zdecydujemy się zaciągnąć pożyczkę na samochód.

I tu pojawia się pytanie, jak wybrać najtańszy kredyt samochodowy? Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze, jeśli decydujemy się na kupno samochodu prosto z salonu, to można zorientować się, czy dany dealer nie posiada umowy z jednym z banków.Często bardziej znaczące salony samochodowe mają dla klientów przygotowane specjalne oferty kredytów na bardzo korzystnych warunkach. Na przykład salon BMW proponuje BMW kredyt, który jest oferowany za pośrednictwem banku mBank. Jeżeli natomiast interesuje nas kupno samochodu marki Mazda, zobowiązania w salonie zostanie nam udzielone przy współpracy z bankiem Santander Consumer Bank.

Kupno samochodu z salonu jest jednak mało opłacalną inwestycją, pomimo że mamy pewność, że zakupione auto jest w idealnym stanie, to jednak pojazdy w pierwszych dwóch latach eksploatacji tracą najszybciej na wartości. Z ekonomicznego punktu widzenia dużo korzystniej jest kupić auto, które ma 3-4 lata, ponieważ jest ona prawie równie niezawodne, jak to z salonu, a jego wartość nie spada już w tak drastyczny sposób, jak w pierwszych latach, więc po paru latach będzie można sprzedać je korzystnie. Co więcej, kredyt na samochód nie będzie tak wysoki, jak w przypadku nowego auta. Minusem kupna używanego samochodu jest to, że na rynku jest wielu oszustów sprzedających powypadkowe, zniszczone auta z przekręconymi licznikami jako 2-3-letnie nieeksploatowane dotąd samochody w idealnym stanie i niestety na takich transakcjach można wiele stracić.

Na pewno warto podkreślić, że kredyt samochodowy w większości przypadkach jest dużo bardziej korzystny niż pożyczki gotówkowe, a to dlatego, że bank ma zabezpieczenie w postaci auta. Dzięki temu ma większą pewność, że pieniądze zostaną zwrócone i z tego powodu jest w stanie zaproponować korzystniejsze warunki. W razie kłopotów ze spłatą pojazd może zostać sprzedany, w ten sposób pokrywając koszty zobowiązania. Trzeba też dodać, że w przypadku zdecydowania się na kredyt na auto, należy liczyć się z tym, że pożyczkobiorca nie jest jedynym właścicielem auta, kolejnym staje się w przypadku tego zobowiązania bank. Tani kredyt samochodowy jednak nie daje tyle możliwości co do wyboru pojazdu . Przy zobowiązaniu z określonym celem musimy znaleźć interesujący nas pojazd, a dopiero później się starać o przyznaniepieniędzy, w przypadku pożyczki możemy rozpocząć poszukiwania już z pieniędzmi na koncie, dzięki czemu przy wyjątkowo atrakcyjnej ofercie, jesteśmy w stanie sfinalizować transakcje natychmiast i bez zbędnych formalności.

Co więcej, trzeba wziąć pod uwagę, że większość banków w przypadku kredytów samochodowych wymaga wykupienia pakietu AC, czyli Autocasco, a jeśli nie jest to obligatoryjne, to nie posiadanie tego pakietu bank sankcjonuje wzrostem oprocentowania o 2-3%, jak na przykład robi to Getin Bank. W przypadku pożyczki gotówkowej kredytobiorca jest jednym właścicielem auta, przez to nie ma przymusu wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, jakim jest AC. Na dodatek pożyczkę można otrzymać właściwie od ręki, bardzo wiele instytucji finansowych sprowadza wszystkie formalności do minimum, tak, że nawet następnego dnia pieniądze mogą znaleźć się na koncie, co nie jest możliwe w przypadku kredytu na pojazd. Niestety, jeśli klient decyduje się na tańsze rozwiązanie, jakim jest zobowiązanie zabezpieczone pojazdem, to musi liczyć się z wieloma formalnościami.

Z drugiej strony wyższą kwotę maksymalną można uzyskać w przypadku kredytu na pojazd. Kupno auta z wyższej półki nie będzie takie proste, jeśli nie rozważamy tego typu zobowiązania. Jeśli chodzi o kwotę maksymalną pożyczki to zwykle „od ręki” nie przekracza ona 20 000 złotych, a często jest to mało, w przypadku kiedy marzymy o bardziej luksusowym pojeździe. Naturalnie wszystko bardzo silnie zależy też od indywidualnej zdolności pożyczkobiorcy. Jednak ogromną zaletą pożyczki gotówkowej jest to, że nie wymaga ona wkładu własnego jak w przypadku zobowiązania zabezpieczonego autem.

Jak łatwo zauważyć, podczas zakupu pojazdu pojawia się wiele pytań, a opłacalność ofert zależy silnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Dlatego, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie, warto skorzystać z kalkulatora kredytu samochodowego i na jego podstawie rozpatrzyć całą sytuację. Aby porównać oferty zobowiązań bez zabezpieczeń, można też skorzystać z porównywarki pożyczek gotówkowych, która również znajduje się na naszej stronie.

Szybkie pożyczki