Który kredyt gotówkowy jest najkorzystniejszy?

Strona kalkulator-pożyczek została stworzona przede wszystkim jako odpowiedź na potrzeby klientów, którym zazwyczaj jest trudno porównać oferty wielu firm na raz. Banki bardzo często stosują sztuczki marketingowe, aby ukryć prawdziwe koszty zobowiązania, dlatego potrzebne jest wiarygodne narzędzie, które zaoszczędzi czas i pieniądze klientów, wskazując im odpowiednie rozwiązanie dla nich. Strona na bieżąco aktualizuje informacje o bankach, dając możliwość wyboru użytkownikowi kryteriów, które są dla niego najważniejsze i w ten sposób umożliwiając wyszukanie najkorzystniejszej opcji pod względem spersonalizowanych parametrów. Kalkulator kredytu gotówkowych to prosty sposób na znalezienie najlepszego rozwiązanie dla siebie w wygodny i przejrzysty sposób.

Porównywarka kredytów gotówkowych

Dlaczego porównywarka kredytów gotówkowych jest potrzebna? Na polskim rynku jest wiele ofert, które kuszą promocjami, wysoką kwotą maksymalną, niskim oprocentowaniem lub brakiem prowizji. Niestety większość z nich to tylko chwyty reklamowe, które mają na celu pozyskanie klientów, a w rzeczywistości okazuje się, że podliczeniu kosztów, o których w promocji nie było ani słowa, zobowiązanie nie jest wcale takie atrakcyjne. Dlatego właśnie wiele osób staje przed problemem wyboru właściwego rozwiązania. Ciężko jest porównać oferty na własną rękę, bo jeżeli chce się to zrobić rzetelnie, to wymaga to dużego nakładu pracy i znajomości, choć trochę tej branży. Dlatego lepiej jest skorzystać z pomocy portali, które specjalizują się w porównywaniu kredytów gotówkowych online i nie tylko. Zwykle na tego typu stronach można znaleźć tabele z poszczególnymi danymi dla każdego kredytodawcy, co pozwala na łatwe porównanie całokształtu oferty, jak również najważniejszych parametrów. Jednak przed skorzystaniem z porównywarki pożyczek warto przemyśleć:
• okres spłaty
• wysokość zobowiązania

Pierwszym ważnym pytaniem przed, którym staje każdy kredytobiorca to jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Co lepiej wybrać zobowiązanie bez prowizji czy z symbolicznym oprocentowaniem ? Bank Millenium proponuje pożyczkę bez prowizji, jednak z oprocentowaniem na poziomie 9,99%, z drugiej strony T-mobile usługi bankowe ma w ofercie bardzo niski procent, bo jedynie 4,9%, ale za to prowizję wysokości 8,1%. Podstawowa zasada jest dość prosta im dłuższy okres kredytowania tym lepiej wybrać bank, który proponuje niski procent. Prowizję płaci się od sumy zobowiązania, niezależnie od okresu spłaty, a oprocentowanie jest roczne. Dlatego jeśli chcemy wziąć małą pożyczkę gotówkową na długo, warto wybrać T-mobile usługi bankowe, BGŻ BNP Paribas czy Deutsche Bank, których procent jest koło 5 %. Jeśli jednak decydujemy się na duży kredyt na krótki czas to Bank Millenium, Bank Polski, ING będą miały dla nas idealną ofertę.

Kolejnym ważnym aspektem, który warto dobrze przemyśleć, jest , ile gotówki jest potrzebne. Częstym błędem jest zakładanie przez klientów najbardziej optymistycznej opcji i według tych kryteriów wyliczanie wysokości zobowiązania. Niestety takie postępowanie może skończyć się koniecznością wzięcia kolejnych szybkich kredytów gotówkowych, co z kolei może znacznie obciążyć budżet domowy i w sposób zasadniczy pogorszyć stan finansowy. Dlatego zawsze lepiej wnioskować o trochę wyższą sumę, aby mieć bufor bezpieczeństwa, który uchroni nas przed kolejnymi zobowiązaniami, jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Oczywiście nie należy też przesadzać, bo zwiększanie bez potrzeby wysokości kredytów gotówkowych, to tylko niepotrzebny wydatek, ale odrobina na niespodziewane wydatki, jest najbardziej uzasadnionym i odpowiedzialnym posunięciem.

Może się wydawać, że obowiązkowe ubezpieczenie nie jest ważnym parametrem, przecież to jest jedynie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie więcej. Przy dużych zobowiązaniach może się wydawać to niewiele jednak wykupienie ubezpieczenia często może podnieść koszt kredytu gotówkowego nawet o 40%. Co oznacza, że samo ubezpieczanie może nas kosztować prawie tyle samo co wszystkie odsetki i prowizja. Dlatego na wstępie można odrzucić wszystkie promocje takie jak mBanku, który proponuje oprocentowanie kredytu 0%, jeśli wykupi się specjalne ubezpieczenie. Brzmi świetnie? A rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego zobowiązania to prawie 20%. Oczywiście wykupienie ubezpieczenia ma też swoje plusy, jest to zabezpieczanie, które w przypadku choroby, utraty pracy czy śmierci sprawia, że nasi bliscy nie zostają obarczeni kredytem, którego nie udało nam się spłacić. Jednak w wielu przypadkach dużo taniej jest wykupić ubezpieczenie na życie i w ten sposób zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed przykrymi wypadkami.

Kolejnym parametrem jaki warto wziąć pod uwagę to sposób spłaty. Warto przed uzyskaniem kredytu gotówkowego przez Internet lub w placówce zastanowić się nad opłacalnością oprocentowania równego i malejącego. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, a także osoby, dla których będzie korzystniejszy. Jeśli klient decyduje się na oprocentowanie równe to oznacza, że będzie ono niezmienne przez cały okres trwania zobowiązania, czyli raty od początku do końca spłaty będą wyniosły tyle samo. Na ten sposób powinny zdecydować się osoby z gorszą sytuacją finansową, ponieważ jest on bezpieczniejszą opcją, a także bardziej rozpowszechnioną wśród ofert pożyczek.

Alternatywną jest oprocentowanie malejące, które zakłada stopniowe zmniejszanie się rat w czasie trwania zobowiązania, jest to tańsze rozwiązanie jednak ma ono również swoje „ale”. Gdy decydujemy się na malejące raty, należy liczyć się z tym, że na początku, będą one dużo wyższe niż w opcji, gdzie są przez cały czas równe. Z tego powodu odradza się ten sposób spłaty osobom o niskiej zdolności kredytowej, bo zwyczajnie mogą sobie nie poradzić z obciążeniem finansowym na początku. Zalecane jest natomiast dla osób, które chcą szybciej spłacić zobowiązanie, a boją się zaryzykować krótszy termin spłaty. Niestety nie wiele pożyczkodawców oferuje tą opcję swoim klientom, jedynym z nielicznych banków są mBank i Akredo.

Szybkie pożyczki