Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

Każdy potrzebuje swojego miejsca na Ziemii, dla niektórych będzie to domek z ogródkiem, a dla innych mieszkanie w centrum w kamienicy, a jeszcze inni będą marzyć o mieszkaniu w nowoczesnym bloku w spokojnej dzielnicy. Niestety niewiele osób może ziścić swój plan bez wzięcia kredytu hipotecznego, dlatego powstała ta strona, która ma na celu pomoc w porównywaniu i wyborze najkorzystniejszego rozwiązania. Dzięki rankingom kredytów mieszkaniowych osoby potrzebujące pieniędzy na własne cztery ściany mogą bez problemu zapoznać się z ofertą wszystkich dostępnych banków i co wiecej skorzystać z wiarygodnego i wnikliwego porównania ofert, co znaczenie może przysieszyć decyzję. Zespół tworzący kalkulator pożyczek dba, aby informacje były aktualne i żeby na bieżąco informować czytelników na temat promocji i nowych możliwości.

Porównywarka kredytów hipotecznych

Najczęściej na kredyty hipoteczne deycydują się młodzi ludzie, którzy nie mają jeszcze swojego mieszkania. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to grupa osób, która ma stosunkowo najmniejsze oszczędności, bo tak naprawdę dopiero zaczęli zarabiać, nie posiadają jeszcze żadnej nieruchmości, którą mogliby spieniężyć, a studenckiego lata raczej wytworzyły długi niż oszczędności. Jeśli rodzice nie pomogą im w zakupie domu, to kredyt pod hipotekę staje się jedynym rozwiązaniem na kupno własnego mieszkania.

Jednak ze względu na młody wiek, ludzie niechętnie zobowiązują się na kolejne kilkadziesiąt lat i traktują go jak niemalże wyrok. Odwlekając decyzję w nieskończoność albo kupując bardzo małe i w bardzo złym stanie mieszkania, aby zaoszczędzić. Przede wszystkim należy spojrzeć na całą sytuację troszkę inaczej. Jeśli wynajmuje się lokal, to płaci się co miesiąc za wynajem, ale przez to nie staje się on naszą własnością. Po wzięciu kredytu mieszkaniowego, także co miesiąc płaci się tylko, że w tej sytuacji ratę, która po paru latach sprawi, że mieszkanie będzie w pełni nasze. Dlatego wynajmowanie jest dobre na poczatek, aby zebrać trochę oszczędności, czy znaleźć stałą pracę, ale potem po prostu się nie opłaca.

Dlatego po odłożeniu 10-20% kosztu wymarzonego mieszkania, warto rozejrzeć się za właściwą pożyczką hipoteczną. W obecnej chwili na rynku najlepszy kredyt hipoteczny pod względem ceny propnuje Bank Polskiej Spódzielczości, gdyż RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu hipotecznego wynosi jedynie 3,48%. Jedynym minusem tego banku jest długi termin oczekiwania na decyzję, szczególnie jeśli wnosi się o dodatkowe dofinansowanie z projektu „Mieszkanie dla młodych”. Ze względu na to, że ten bank jest zrzeszeniem banków spódzielczych dużo mniej znanym niż inne instytucje na rynku polskim, klienci wolą wybrać trochę mniej korzystne cenowo banki, ale za to z pewniejszą marką jak : Zachodni WBK, Millenium czy BPH.

Ważnym czynnikiem przy wyborze banku jest też uczestnictwo w progarmie „mieszkanie dla młodych”. Dzięki niemu młode osoby do 35 roku życia mogą otrzymać dofinansowenie do kredytu na zakup mieszkania z rynku wtórnego, od dewelopera, a także na remont czy budowę własnego domu.

Pożyczka mieszkaniowa jest najtańszym możliwym typem zobowiązania, z najdłuższym możliwem okresem spłaty. Jednak koszty podzielone na więcej kategorii niż w przypadku zwykłego kredytu. W skład opłat związanych z tym zobowiązaniem wchodzi:
• Prowizja
• Marża
• Oprocentowanie
• Ubezpieczenie

Opłaty:
• Opłatę za weryfikację wartości zabezpieczenia
• Opłata za badanie/przegląd księgi wieczystej
• Opłata za wycenę nieruchomości

Dodatkowe opłaty są pobierane przez banki za wiele różnych czynności, dlatego też porównywanie dwóch zobowiązań nie jest takie proste. Aby ułatwić ten proces warto skorzystać z porównywarek kredytu hipotecznego. Zestawienia przygotowane przez ekspertów pomogą uniknąć wpadnięcia w pułapkę licznych kampanii promocyjnych, które pomimo, że wyglądają bardzo korzystnie, w rzeczywistości są nieraz droższym rozwiązaniem niż opcja postawowa. Dobrym przykładem na to jest oferta mieszkaj bez kompromisów - bez prowizji w banku ING, która ma dużo wyższe RRSO niż inne opcje, co oznacza, że jest po prostu droższa, pomimo, że prowizja jest 0%. Kolejną sztuczką stosowaną na przykład przez Raiffeisen Polbank jest obniżenie prowizji do zera, ale tylko w przypadku, gdy klient weźmie dodatkowe ubezpiecznie kredytu hipotecznego. Ciężko jest stwierdzić w takich sytuacjach, czy promocja jest rzeczywiście przynosi jakiekolwiek korzyści,dlatego należy przy pomocy kalkulatora pożyczek hipotecznych obliczyć RRSO i ratę każdego z rozwiązań, aby doknać właściwego wyboru.

Ważnym elementem jaki należy dobrze przemyśleć w czasie wyboru kredytodawcy, jest także przyznawalność pożyczek w danej insytucji finansowej. Jeśli nasza zdolnosć kredytowa nie jest najlepsza trzeba brać uwagę, że bank, który ma najlepsze warunki może odrzucić nasz wniosek. Niestety podobne problemy mogą mieć osoby pracujące na umowę o dzieło lub zlecenie. Ten typ kontraktu niestety nie gwarantuje stałych dochodów na przestrzeni kolejnych kikludziesięciu lat, dlatego też może skutkować odrzuceniem wniosku.

Większość osób stara się o kredyt na mieszkanie z drugą osobom, która również ma stały dochód. Sytuacja komplikuje się natomiast dla osób, które chcą otrzymać zobowiązanie same lub biorą je z partnerem, który nie ma pracy, w takich sytacjach w niektórych bankach trzeba dokupić dodatkowe ubezpiecznie kredytu na wypadek utraty pracy lub wypadku. Podobne wymagania mogą mieć instytucje finansowe w stosunku do osób, które koniec spłaty zobowiązania mają zaplnowany po skończeniu przez nie 65 lat.

Szybkie pożyczki