Co to jest kredyt online?

W dzisiejszych czasach powiedzenie “czas to pieniądz” coraz bardziej staje się rzeczywistością wielu osób. Mamy coraz mniej czasu, dlatego coraz bardziej popularne stają się kredyty online. Dzięki Internetowi nie trzeba się martwić o godziny otwarcia, nigdzie jeździć, klienci doceniają także to, że mogą przejść samodzielnie przez całą procedurę składania wniosku, przeczytać bez presji każdy dokument i cofnąć się w każdym momencie do poprzedniego kroku. Obecnie możliwość otrzymania gotówki przez Internet oferuje wiele banków i firm pożyczkowych, dlatego bardzo trudno wybrać tą, której oferta jest najkorzystniejsza. Nasz portal powstał, aby ułatwić to zadanie i umożliwić szybkie porównanie wielu opcji, tak aby wybór najtańszej i najbardziej dopasowanej nie stanowił już wyzwania. Dzięki narzędziu, jakim jest porównywarka kredytów, można w prosty sposób ominąć stres związany z poszukiwaniem na własną rękę złotego środka. Wpisz parametry, jakie Cię interesują, a resztę nasz kalkulator zrobi za Ciebie. Zobacz jakie to proste.

Porównywarka kredytów online

Kredyt przez Internet staje się coraz popularniejszy. Obecnie, aby otrzymać pomoc finansową, nie trzeba nawet wstawać od komputera, a gotówkę można otrzymać nawet w kilkanaście minut w formie przelewu. Klienci cenią to rozwiązanie przede wszystkim za:
• wygodę
• szybkość
• niezależność
• bezpieczeństwo
• dostępność

Aby wnioskować o kredyt wystarczy posiadać dostęp do Internetu. Jest to dużo wygodniejsze niż szukanie najbliższej placówki banku, sprawdzanie jej godzin otwarcia, czekania w kolejce do konsultanta. Jeśli cała procedura jest wykonywana online, można ją przeprowadzić o dowolnej porze, także można ją zatrzymać w dowolnym momencie i wrócić do niej po jakimś czasie. Wiele osób docenia także fakt, że mogą spokojnie i bez pośpiechu przeanalizować umowę, przeczytać wszystkie dodatkowe dokumenty, na co często nie ma czasu w placówkach. Konsultant tłumaczy, co jest w umowie, często pomijając kwestie niewygodne. Przeprowadzając całą procedurę w domu, można zapytać o nurtujące nas kwestie, bez zakłopotania znajomych czy rodzinę. Kolejną zaletą jest fakt, że dzięki najnowszym systemom zabezpieczających cała procedura jest wyjątkowo bezpieczna, więc nie należy się martwić o wyciek danych.

Niestety jak wszystko kredyty przez Internet bez wychodzenia z domu też mają swoje wady. Najczęściej wymieniane przez osoby sceptyczne w stosunku do tego rozwiązania minusy to:
• ograniczenia sumy maksymalnej
• problemy z serwerem/Internetem
• brak możliwości zadania pytania

Pomimo że kredyty bankowe przez Internet są zabezpieczane coraz to nowymi sposobami, to jednak nadal istnieje możliwość wyłudzenia pieniędzy na skradzione dane osobowe, dlatego też pożyczki, które są proponowane online, nie oferują tak wysokiej sumy maksymalnej, jak te udzielane osobiście w placówkach. Kolejny problem stanowi jednak zawodny Internet oraz różnego rodzaju problemy z serwerem czy przesłaniem danych. Czasem wnioski są odrzucane, pomimo że klient wykazuje wysoką zdolność kredytową, bo wystąpił błąd z serwerem. Czasem występuje pomyłka i nasze dane aplikacja odczytuje jako nieprawdziwe i choć informatycy pracują nad ulepszeniem całego systemu, to każdy system ma swoje dziury. Ostatnią popularnym zarzutem w kierunku szybkiego kredytu online jest brak kontaktu z człowiekiem. Są ludzie, którzy po prostu wolą porozmawiać z kimś i czują się bardziej komfortowo, gdy mogą zadać konsultantowi pytania i wyrazić swoje wątpliwości, a samodzielna aplikacja jest dla nich po prostu przerażająca.

Kredyt to poważna decyzja, z którą trzeba żyć potem przez kolejne parę lat. Konsekwencje wyboru nieodpowiedniej placówki potrafią oddziaływać na budżet jeszcze nawet po spłacie nieszczęśliwego zobowiązania. Dlatego tak ważne jest, aby pomimo naglącego czasu, bardzo dokładnie przeanalizować profile wszystkich pożyczkodawców. Aby ułatwić sobie to zadanie, można skorzystać z kalkulatora kredytów. Dzięki temu, że wszystkie informacje są przedstawione w tabelce, bez trudu można przestudiować poszczególne oferty, bez strachu, że nie doczytamy jakiegoś „małego druczku”. Zestawienie przygotowane przez ekspertów bierze pod uwagę wszystkie ukryte koszty i dlatego można mieć pewność, że do wyliczonej sumy raty, nie dojdą żadne ukryte koszty.

Samodzielna analiza kosztów zobowiązań jest bardzo trudna, dlatego, że w reklamach, które prezentują nam banki, nie wspominają one o minusach tych ofert. Na przykład mBank promuje kredyt, którego oprocentowanie maleje wraz ze wzrostem sumy kredytu. Jednak mniejsze oprocentowanie nie oznacza w tym przypadku niższego realnego kosztu kredytu, bo pomimo że procent jest niższy to jednak jest on płacony od wyższej sumy, co oznacza, że ostatecznie kredyt będzie kosztował nas więcej. Kolejnym przykładem marketingowej manipulacji może być reklama T-mobile usługi bankowe, które mają w swojej ofercie, kredyt gotówkowy z oprocentowaniem 4,90%, jednak jeśli przeczyta się umowę, okazuje się, że i owszem oprocentowanie jest proponowane na tym poziomie, ale tylko wtedy kiedy dokupi się do niego ubezpieczenie.

Na szczęście porównanie kredytów i ich prawdziwych kosztów jest możliwe na przykład na naszej stronie. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, że podczas analizy przeoczy się jakiś ważny szcegół. Warto też przeczytać opinię innych użytkowniku o danym banku, a także zapytać się o zdanie znajomych, gdyż dobra oferta to nie wszystko. Warto zadbać o dobre relacje z przedstawicielami banku, aby w razie nieprzewidywanych sytuacji móc liczyć na ich pomoc i łatwe negocjacje co do zmiany terminu spłaty, czy chwilowe zamrożenie kredytu.

Szybkie pożyczki